6 patarimai, padėsiantys palaikyti sveikesnį gyvenimo būdą

1. Svarbi ne tik mityba

Prisiminkite, kad net jei sveika ir subalansuota mityba yra pagrindinis jūsų tikslas, tai nėra vienintelis dalykas sveiko gyvenimo link. Pakankamas miegas, reguliarus judėjimas ir emocinės bei psichinės sveikatos priežiūra yra lygiai taip pat svarbu. O gal net dar svarbesni gyvensenos elementai.

2. Sąmoningas valgymas

Įsitraukite į sąmoningą valgymą. Tai susiję su Jūsų kūno pažinimu, renkantis sveiką mitybos būdą. Išmokite ir supraskite, kurie jums maisto produktai tinka: suteikia energijos, neapsunkina virškinimo, sumažina nuovargį, greitai malšina alkį. Labai svarbu valgyti taip, kaip geriausiai tinka jums ir jūsų kūnui, o ne rinktis būdą, kurio esate išmokęs nuo vaikystės ar būdą, kurio laikosi kiti. Visada klausykite savo organizmo.  Susipažinimas su jūsų kūno signalais ir alkio bei sotumo jausmo supratimas neatsiranda per naktį, bet tai yra labai svarbu, turėtumėte siekti išmokti pasitikėti savo kūnu i rjo siunčiamais signalais, jei norite jaustis geriau. Nustokite laikyti telefoną rankose ir sutelkite dėmesį į valgymą prie stalo, nustokite žiūrėti televizorių valgant – tai  smulkios, bet tikrai išmintingos sąmoningo valgymo taktikos.

3. Laimingas viduriukas: nei per daug, nei per mažai

Suraskite laimingą vidurį, kai kalbama apie perteklinį arba nepakankamą valgymą. Badas ar valgymo praleidimas gali vesti į nepilnavertę mitybą, blogą savijautą, net jei susiduriate su tuo tiesiog todėl, kad skubate. Jūsų kūnui per dieną reikia kuro, kad jis funkcionuotų geriausiai, jei kuro nebus, nebus ir gražios dienos. Jei pastebite, kad vakare per daug valgote, apgalvokite ir įsitikinkite, ar per dieną valgote tikrai pakankamai. Visad siekite vartoti subalansuotą maistą (daug baltymų, sudėtinių angliavandenių ir sveikųjų riebalų), įtraukti reikėtų ir sveikus užkandžius, kuriuos lengva paimti su savimi (tokius kaip riešutai, vaisiai, graikiškas jogurtas ir pan.).

4. Valgymu reikia mėgautis

Niekur neskubėkite. Jūsų skrandžiui užtrunka apie 20 minučių signalizuoti jūsų smegenims, kad jis pilnas, todėl jei skubate valgyti, tikrai visuomet suvalgysite per daug. Valgymo laikas skirtas tam, kad pajaustumėte skonį, tekstūrą ir aromatą – tai yra sąmoningo valgymo forma, ji padeda sulėtinti valgymo tempą.

5. Dietų planus atidžiai analizuokite, supraskite kas gerai Jums, bet ne aklai sekite

Naudokite įvairiausias dietas, kuriamus mitybos planus kaip vadovą savo kelionėje, bet ne kaip viską lemiantį būdą. Galutiniam rezultatui, jums nereikia tobulai laikytis šių dietų, kad pajustumėte jų naudą. Naudokitės jomis kaip pamatu, informacijos šaltiniu. Svarbiausia, kad Jūs įsisavintumėte ir išsirinktumėte, kurie dietų elementai ir principai jums geriausiai tinka, tam, kad sukurtumėte sau unikalų sveikos gyvensenos kelią.

6. Tikslų link – mažais žingsneliais

Reikia pradėti mažais žingsneliais koreguoti  ir gerinti savo gyvensenos įpročius, o ne visko griebtis iš karto. Norint prisijaukinti sveiką mitybą, patariama judėti mažais kryptingais žingsniais ir suvokti, jog pokyčiai neateis akimirksniu. Sveikos gyvensenos ekspertai pataria pradžiai į racioną įtraukti kuo įmanoma daugiau daržovių, rinktis sveikesnius, mažiau cukraus turinčius produktus, gerti daugiau vandens, visada rasti laiko pavalgyti bei nedaryti ilgų pertraukų tarp valgymų. Nuo nusiteikimo i rmotyvacijos priklausys, ar liksite prie senų įpročių, ar ryšitės naujiems sveiko gyvenimo pokyčiams.

Susiję stripsniai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.