Dovilė: „Rezultatas man patinka!“

Lengvai ir sklandžiai – toks buvo Dovilės lieknėjimo kelias. Besibaigiant 21 dienos iššūkiui naujomis Dovilės kūno formomis stebėjosi ir žavėjosi ne tik jos kurį laiką nematę pažįstami, bet ir būnantys šalia kiekvieną dieną.

70,6 kg svėrusi Dovilė norėjo atgauti prieš trejus metus po gimdymo turėtą svorį: 64-65 kilogramus. Per tris savaites 37-erių žurnalistė, radijo laidų ir renginių vedėja Dovilė be jokių kančių atsikratė 5 kilogramų, ji džiaugiasi ir 4 centimetrais plonesniu liemeniu, dailesnėmis rankų bei kojų linijomis. „Rezultatas man patinka!“ – nepailsdama kartoja Dovilė.

Nesikankino ir prie vaišių stalo

Dovilei nebuvo sunku pirmąsias 10 dienų 5 kartus per dieną vartoti vien tik labai mažo kaloringumo „Nutriless“ kokteilius ir sriubas. Per antrąjį etapą ji taip pat nė karto nepasiguodė, kad sudėtinga laikytis mitybos specialisto sudaryto mitybos plano, kasdien kruopščiai ruošti iki tol nebandytus patiekalus. Ji netgi patyrė džiuginantį virsmą – iš pelėdos virto vyturiuku ir jau ankstyvą rytą nubusdavo pilna energijos pradėti naują dieną.

„Per pirmąjį 10 dienų etapą šventėme vaikų gimtadienį, bet kadangi šventė vyko žaidimų kambaryje, nelabai kas ir pastebėjo, kad aš savo kokteilį plaku, – lieknėjimo patirtimi dalijasi Dovilė. – Buvau ir svečiuose. Nors iš laimės nešokinėjau, kai visi sušius dorojo, o aš savo jogurtėlį gėriau, bet turėjome dar vieną temą pokalbiui, net draugės vyras įsitraukė į pašnekesius apie lieknėjimą. Sakyčiau, kad kaip tik mano draugams buvo sudėtingiau, nes jie pasijuto kalti, kad valgo…“ Dovilei netgi teko bičiulius valgyti savo vakarienę ir nesinervinti dėl to, kad ji negali valgyti drauge.

„Nors namuose ir anksčiau stengėmės maitintis sveikai, tačiau papildomų kilogramų daugėjo, nes valgiau nereguliariai, o torto gabalėliui, plikytai bandelei su varškės kremu ar pieniniam šokoladui nesugebėjau sakyti „Ne“, – atvirauja Dovilė. Ji tikisi, kad lieknėdama su „Nutriless“ gerai išmoko pamoką, jog valgyti reikia 5 kartus per dieną.

Dovilė prisipažįsta, kad sportuoti nemėgsta, nes jai tai… tiesiog nuobodu. Ji galėtų šokti, tačiau tai daryti vienai irgi nepatinka… Vis dėlto moteris supranta, kad tai labiau pasiteisinimai, ir nenueiti į sporto salę priežastį ji visada suras. Ir nors vis dar sunku prisiversti pasitiesti kilimėlį ir daryti asmeninio trenerio užduotus pratimus, aktyvaus gyvenimo įpročiai akivaizdžiai tampa neatsiejama Dovilės gyvenimo dalimi – ji įsigijo dviratį ir tikrai nelaiko jo užrakinusi sandėliuke.

Lieknėsiu nuo pirmadienio! Kurio?

Prieš startą Dovilė apsilankė dietologijos klinikoje „Dietos sistema“. Pasak gydytojos dietologės doc. Editos Gavelienės, dažnai žmonės atidėlioja šį procesą – nuo pirmadienio, nuo atostogų, po atostogų. Taip yra todėl, kad dažnai sprendimas lieknėti būna susijęs su buvusiomis patirtimis, lydimomis nelabai malonių pojūčių koreguojant svorį.

„Visą gyvenimą turėjau viršsvorio, niekada svorio nebuvo per mažai ar tiek, kiek reikia, – pasakoja Dovilė. – Daugiausia esu svėrusi 74-75 kilogramus“. Ji neslepia seniai galvojusi, kad reikia susitvarkyti savo kūno linijas. „Planavau pradėti nuo pirmadienio, tik niekaip negalėjau apsispręsti kurio, – juokiasi moteris. – Vis pritrūkdavo motyvacijos, atsirasdavo svarbesnių dalykų ir pasiteisinimų“.

Atsikratyti papildomų kilogramų Dovilė bandė ne kartą. „Tiesiog bandydavau derinti maistą, – pasakoja ji. – Iš rimtesnių dietinių projektų bandžiau grikių dietą su kefyru. Buvo skanu, bet šeštą dieną iškuopus namus supratau, jog nusipelniau skaniai pavakarieniauti sutvarkytuose namuose…“

Lygindama ankstesnes lieknėjimo patirtis ir „Nutriless“ metodą Dovilė pastebi, kad tai buvo lengviausias variantas: „Laukiau, kol pasibaigs šis trijų savaičių maratonas, bet ne todėl, kad galėčiau sugrįžti į ankstesnį ritmą, žinoma, nepamesdama per šias savaites įgytų naujų įpročių. Man labai įdomus galutinis rezultatas, nes jaučiuosi gerai“.

Anot gydytojos dietologės, „Nutriless“ produktai Dovilei suteikė visų maistinių medžiagų. Tačiau ji akcentuoja, kad jokiais būdais negalima praleisti nė vieno valgymo per dieną. „Nesvarbu, kad jaučiatės soti ar atrodo, jog tuo metu nenorite valgyti, – perspėja doc. E. Gavelienė. – Tai, kas jums skirta, turite suvalgyti. Ne tik turite ugdytis alkio ir sotumo jausmus, bet ir formuoti maitinimosi režimą, kad atsirastų noras organizuotis valgymą numatytu laiku“.

Doc. E. Gavelienės teigimu, sportas būtinai turės būti Dovilės gyvenime, kad būtų palaikomas kūno tonusas. Jos nuomone, nepasitenkinimas savo kūnu Dovilei kilo ne dėl riebalinio audinio pertekliaus, o dėl tonuso nebuvimo.

Susiję stripsniai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.