Pradėjote laikytis NUTRILESS svorio mažinimo mitybos režimo ir kartais jaučiatės alkana? Ieškote būdų numalšinti alkio pojūtį? Šiame įraše pasistengsime atsakyti į daugelį Jūsų klausimų.

 

Skaityti daugiau: Kas yra NUTRILESS svorio mažinimo mitybos režimas?

 

Alkis ar apetitas?

Visų pirma, svarbiausia atsakyti sau į klausimą – ar tikrai jaučiate alkį? Žmonės dažnai nesusimąsto ir dėl to sunkiai atskiria, ar iš tikrųjų jaučia alkį, ar tik apetitą. Alkis pasireiškia žemu cukraus kiekiu kraujyje, energijos trūkumu bei skrandžio spazmais. Tokiu atveju vertėtų užkasti tam, kad pašalintumėte šiuos nemalonius pojūčius. Vis dėlto, jei nuosekliai laikotės mitybos režimo ir reguliariai valgote, tačiau ir toliau jaučiate norą valgyti, tai gali būti tik apetitas arba noras patenkinti valgymo / kramtymo įprotį.

 

Pasinaudokite „obuolio triuku“!

Kai laikydamasi mitybos režimo galvosite, jog esate alkana ir norite, ką nors suvalgyti, paklauskite savęs: „ar šiuo metu tikrai norėčiau suvalgyti obuolį?“ Jei atsakymas bus „ne“, Jūs tiesiog jaučiate apetitą. Jei atsakymas bus „taip“ – tai gali būti alkio požymis. Tokiu atveju atsakingai planuokite pertraukas taip valgymų ir gerkite rekomenduojamą kiekį vandens tam, kad nejaustumėte alkio.

 

Nuobodžiaujate?

Ar pastebėjote, kad dažnai pradedate jausti alkį, kai nuobodžiaujate? Žiūrite emocijas keliantį filmą? Jaučiatės prislėgta? Tokiomis akimirkomis būtina save kontroliuoti ir suprasti, kad noras pavalgyti tėra kitų jausmų pasekmė. Tokiu atveju geriausia paieškoti kitos veiklos, pavyzdžiui: eiti pasivaikščioti, pabendrauti su ko nors gyvai arba telefonu, užsiimti namu ruoša.

 

Jaučiate stresą?

Patiriate daug streso? Stebėkite save, nes stresas prisideda prie blogų pasirinkimų, kalbant apie maistą. Kai jaučiate stresą, tampate mažiau išranki tam, ką valgote. Vėl, tam, kad to išvengtumėte, būtina užduoti sau klausimą, ar tikrai jaučiatės alkana (ar tai tėra kitų jasmų pasekmė?) bei planuoti ir laikytis valgymo režimo.

 

Jaučiatės alkana net po pietų?

Artėjant 15:00 val. imate jausti alkį, kuris trukdo užsiimti kita veikla? Tai laikas kuomet galite padaryti blogiausius sprendimus! Tam, kad to išvengtumėte, būtina planuoti savo valgymus iš anksto tam, kad apie 14:00 – 15:00 val. suvalgytumėte šilto maisto. Pasiūlymus, kaip planuoti dienos valgymus rasite čia.

 

Turite klausimų?

Prisijunkite prie mūsų facebook grupės arba upžildykite puslapio apačioje esančią klausimo formą!