Kaip pradėti sportuoti namuose?

Sporto klubai užveria duris dėl karantino. Tad norintiems prižiūrėti savo kūno formas ar jas sumažinti nelieka nieko kito, kaip išsiugdyti įprotį sportuoti namuose. Orui vis šaltėjant ir bjurstant, tikrai bus sunku prisiversti pabėgioti ar atlikti kelis pratimus lauke. Tad belieka tik nupūsti dulkes nuo jogos kilimėlio ar lengvų svarmenų ir kiekvieną rytą pasitikti pratimų kompleksu.

 

Fizinė veikla – svarbi sveikos gyvensenos dalis. O norintiems numesti svorio, būtina atrasti sau tinkamą sporto programą bei vidinės motyvacijos jai įsipareigoti namuose. Šiuo metu galite prisijungti prie įvairių nuotolinių treniruočių, kurias rengia sporto treneriai. Internete taip pat rasite tūkstančius skirtingų pratimų, kuriuos galite įtraukti ar paįvairinti savo sporto rutiną namuose.

 

Kaip įsipareigoti sau?

 

Vienas didžiausių sunkumų, su kuriuo neretai susiduria sportuojantys namuose yra motyvacijos trūkumas. Sporto klubo narystės įsigijimas yra paprastesnė motyvacija: sumokėjau ir einu. O jei dar treneris pastebės praleistas treniruotes, gali laukti kur kas sunkesnė treniruotė ar nemalonus pasiaiškinimas apie netikėtai užklupusį tinginį.

 

Sportuojant namuose mes neįsipareigojame nei savo piniginei, nei progresą stebinčiam treneriui. Turime būti ištikimi patys sau, nepraleidinėti treniruočių ir sąžiningai atlikti visus pratimus. Tad vienas svarbiausių žingsnių prieš tiesiant sporto kilimėlį ir darant atsilenkimus yra aiškus suvokimas, kodėl jūs norite sportuoti.

 

Užsibrėžkite tikslą, kad norite numesti svorio ar sustiprinti raumenis. Susiraskite jums tinkančią ir patinkančią sporto programą. Kiekvieną dieną sekite progresą ir ilgainiui natūraliai pajusite pasitenkinimą procesu. Sporto namuose pradžią galite paversti smagiu iššūkiu: kiekvieną dieną žymėkite kalendoriuje, o mėnesiui pasibaigus – apdovanokite save prizu. Būtų gerai, jog tai nebūtų riebus pyragėlis.

 

Ko reikia sporto namuose pradžiai?

 

Motyvacijos. Tikrai nereikėtų sporto namuose pradžios sieti su inventoriaus pirkimu. Nauja sportinė apranga gal ir yra neblogas motyvacijos šaltinis, bet įsigyti treniruoklio nereiktų. Pačioje pradžioje svarbiausia suformuoti įprotį – kasdien mankštintis. Internete tikrai rasite pačių įvairiausių pratimų, kuriuos galite atlikti be jokių papildomų priemonių. O kelis tokius pratimus tikrai žinote: įtūpstai, pritūpimai, „lenta“, atsispaudimai ir pan.

 

O jeigu jau esate pažengęs ir norite paįvairinti savo sporto namuose rutiną, tuomet galite įsigyti pilateso kamuolį, svarelius ar gumas. Šis inventorius nėra brangus ir neužima daug vietos namuose.

 

Jeigu norite numesti svorio, turite derinti jėgos ir kardiotreniruotes. Kardiotreniruotes namuose atlikti taip pat nėra sudėtinga atlikti. Galite šokinėti per virvutę, bėgti vietoje, atlikti „burpius“ ar šokinėti į viršų išskėčiant rankas ir kojas.

 

 

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.