Tatjana: nukritę 6 kilogramai – tik pradžia

Lentvariškė Tatjana drąsiai priėmė 21 dienos iššūkį ir prie išbandymų starto stojo nedvejodama: „Nieko nebijau. Man tikrai pasiseks“. Tatjanos svajonė tikrai nebuvo panaši į utopiją – ji norėjo nuo 88 kilogramų sulieknėti iki 78 kilogramų, jei pavyktų sulieknėti iki 70, manytų įvykdžiusi programą maksimum. Per nepilnas tris savaites Tatjana be kančių atsikratė 6 kilogramų ir sustoti neketina.

Svoris augo nuo… minčių apie bandeles

167 cm ūgio 34 metų Tatjana yra svėrusi ir per šimtą kilogramų. „Nors niekas netikėjo, kad tiek sveriu, bet man estetinis vaizdas veidrodyje tikrai nepatiko, – nenoriai didžiausią gyvenime turėtą svorį prisimena ji. – Man vis sunkiau darėsi eiti, lipti laiptais“. Tuomet per metus jai pavyko susigrąžinti 78 kg svorį vien savarankiškai pakoregavus mitybą ir lankantis sporto klube. Net kai prieš ketverius metus besilaukdama dukters Tatjana priaugo 12 kilogramų, po gimdymo be problemų jų atsikratė.

„O po to kažkaip atsipalaidavau, pradėjau valgyti daugiau saldumynų, svoris vis augo, kol pasiekė dabartinius 88 kilogramus, – kada ir kaip prarado sveikos mitybos bei sporto įgūdžius, o drauge ir patinkančias kūno formas, Tatjanai šiandien sunku ir pasakyti. – Juokauju, kad aš vos pagalvoju apie bandelę, ir svoris jau auga“. Ji pastebi ir vėl pradėjusi prasčiau miegoti, greičiau pavargsta, natūralu, kad ir mažiau darbų nudirba.

Baimės – nepagrįstos

Per visas tris lieknėjimo savaites nuo Tatjanos veido nedingo šypsena. Vienintelis nerimas, apie kurį Tatjana prasitarė, buvo galimas alkio jausmas per pirmąjį lieknėjimo etapą, kai ji vartojo vien labai mažo kaloringumo „Nutriless“ produktus. „Bet tikrai nesijaučiau alkana, apskritai, savijauta – puiki, jokių problemų ar diskomforto nejaučiau, – šypsosi jauna moteris, nesiruošianti sustoti. – Gal dar truputį baiminausi, kad po 10 dienų svoris vėl pradės augti, bet jis ir toliau mažėja, nors ir ne taip sparčiai“. Tatjana džiaugiasi, kad dabar pasisotinti jai užtenka akivaizdžiai mažesnių įprasto maisto porcijų.

Net trys ketvirtadaliai prarasto Tatjanos svorio – riebalinio audinio sąskaita, ir tik likęs ketvirtadalis – netekti raumenys. „Tai labai geras, adekvatus svorio metimo skaičius tiek pirmojo – labai mažo kaloringumo, tiek antrojo – mažo kaloringumo etapų metu, – Tatjanos pasiekimais džiaugiasi ir mitybos specialistas Artūras Sujeta. – Matome, kad organizmui nebuvo šoko, svorio kritimas vyko palaipsniui“.

Akivaizdžiai sumažėjo ir Tatjanos apimtys: liemuo 8 centimetrais, rankos ir kojos 1-2 centimetrais.

Sustoti dar anksti

Tatjana nori sulieknėti daugiau. Per pirmąsias tris savaites sulieknėjusi 6 kilogramais, ji sieks atsikratyti dar bent 10. Siekti tikslo ji pasiryžusi ir toliau laikydamasi sveikos mitybos bei gyvensenos įpročių.

A. Sujeta pritarė Tatjanos galutiniam tikslui jaustis gerai ir nerekomendavo badauti siekiant numesti kuo daugiau svorio. „Net ir blynai gali kartais atsirasti ant jūsų stalo, svarbu, kad suvalgytumėte adekvatų jų kiekį, galbūt keptumėte ant ghi sviesto, – patarė mitybos specialistas. – Mėgstamų patiekalų atsisakyti nereikia, kartais galima sau leisti ir vadinamąjį „cheatmeal“. Nereikia dėl jų savęs keikti, svarbu toliau maitintis sveikai“.

„Stop! Valgau tik „Nutriless“

„Pradėjusi vartoti labai mažo kaloringumo „Nutriless“ produktus, supratau, kiek daug kasdien suvalgydavau nereikalingo maisto, – pasakoja Tatjana. – Voliojasi ant stalo gabaliukas vaiko nesuvalgyto sausainio, o aš instinktyviai imu ir dedu jį į burną… Dabar sakau sau: stop, valgau tik „Nutriless“.

Anksčiau moteris net nepastebėdavo, kiek per dieną į burną patekdavo tokių likučių: „Liko stiklinėje pieno – mama išgers; vaikas nepabaigė košės porą šaukštų, ai, suvalgysiu, juk čia nedaug; po pietų liko gabalėlis – nei šis nei tas, pabaigsiu. O juk siaubas, kiek iki vakaro tokiu būdu prisirinkdavau nereikalingų kalorijų“. Pasak Tatjanos, vyras iš pradžių juokėsi, kad dabar jis suvalgo tuos kąsnelius, bet po kelių dienų ir jis pasiskundė, kad jaučiasi kaip šiukšles surenkantis konteineris.

Tatjana tikėjosi, kad vartodama vien tik labai mažo kaloringumo „Nutriless“ produktus alkio jausmo neišvengs. Ji labai mėgo saldumynus, tad buvo nusiteikusi, kad teks pakovoti ir su šia aistra. Tačiau… „Šiandien jau penkta diena, kai laikausi dešimties dienų kurso, – savo įspūdžiais dalijasi ji. – Aš supratau, kad tikrai įmanoma atsisakyti saldumynų ir kito nesveiko maisto. Tas saldainis ar pyrago gabaliukas man tikrai nepataisys subjurusios nuotaikos. Kai žinau, kad man jų negalima, atrandu kitų būdų nuotaikai pagerinti“.

Dar vienas ypač smagus atradimas – Tatjana rytais gali pusvalandžiu ilgiau pamiegoti. „Tomis dienomis, kai reikėdavo į darbą, keldavausi visu pusvalandžiu vėliau, – džiaugiasi Lentvaryje gyvenanti kazino kasos operacijų specialistė. – Kaip gera, kai nereikia sukti galvos, ką imti valgyti į darbą, net nereikia ryte visko susidėti į indelius, užtenka įsimesti į rankinę penkis paketėlius ir plaktuvą, ir keliauji sau. Net kokteilį susiplakus gali gurkšnoti vairuodama“.

Rezultatas – mažesnės porcijos

Kai per pirmąsias 10 dienų Tatjana neteko 4 kilogramų, ji pastebėjo, kad nuotaika ir savijauta buvo tokia, lyg būtų atsikračiusi dešimties. Jauna moteris pradėjo labiau pasitikėti savimi: „Nors tik minus keturi, jau labiau sau patinku, – šypsosi Tatjana. – Ir dabar sustoti, viską mesti, grįžti prie senų įpročių? Jokiu būdu! Juk gaila nueito kelio, pasiektų rezultatų. Yra tik vienas kelias – tik pirmyn, geros savijautos, sveikatos, gražaus kūno link“.

„Nutriless“ lieknėjimo metodas unikalus tuo, kad vartojant specialius produktus svoriui mažinti bei kontroliuoti, organizmas nealinamas, taip pat lieknėjantis žmogus gauna visą jo organizmui reikalingų naudingų medžiagų kiekį. Todėl Tatjana, pradėjusi gauti žymiai mažiau nei buvo įpratusi kalorijų, jautėsi turinti daugiau jėgų ir energijos, norėjo nuveikti daugiau darbų nei tada, kai valgė daugiau. Ji pastebėjo, kad kokybiškesnis tapo ir miegas.

Gydytoja dietologė Edita Gavelienė džiaugėsi puikiais Tatjanos kūno masės matavimo po 10 dienų rezultatais: „Kaip matote, kūno masės sumažėjimas – puikus. Tatjana neteko 5,2 kilogramo. Tačiau puikumas ne bendro svorio netekime, o audinių pokyčiuose: riebalinio audinio masė sumažėjo 3,9 kilogramo. Šio audinio procentinis kiekis išlipo iš kūną žalojančio kiekio“.

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.