TOP mitybos tendencijos, kurias verta stebėti 2024 metais

Kai kalbama apie gyvenimo kokybę, kiekvienais metais atsiranda vis naujų tendencijų, nes daugelis žmonių bando pagerinti savo sveikatą, tikėdamiesi jaustis kuo geriau. 2023-aisiais metais labai svarbi buvo psichinė sveikata. Dietinis gazuotas gerimas Diet Coke patyrė didelę nesėkmę. Ozempic tapo žinomu visuotiniu pavadinimu su padidėjusia paklausa lieknėjimo srityje. Magnis kaip maisto papildas turėjo ir tebeturi savo šlovės momentą. Fitnesas tapo skirtas visiems. Na ir galiausiai žmonės savo lėkštėse pripildė daug augalinių produktų.

Tačiau kas laukia 2024 metais? Dalinamės prognozėmis apie didžiausias maisto ir sveikatos tendencijas, kurios gali iškilti šiais metais.

1. Augalinė mityba

Kai kalbama apie mitybą 2023 metais, augaliniai produktai buvo prioritetas. Socialinio tinklo „TikTok“ duomenys rodo, kiek populiarioss yra augalinės dietos: raktažodis #augalinis surinko 1 milijardą peržiūrų per paskutinius 12 mėnesių JAV,  tuo tarpu #augaliniaireceptai per pastaruosius metus sulaukė 200 milijonų peržiūrų. Augalinės kilmės maisto produktai ir toliau bus populiarūs 2024 metais. Matysime „realių“ naujų, inovatyvių augalinių produktų atsiradimą, kuriuose bus naudojamos sveikos daržovės, pupelės, riešutai, sėklos ir kiti augalai. Jie pralenks ultrapaprastus augalinius produktus, o maisto apdorojimo ir sintetinės biologijos pramonė ir toliau ieškos būdų skatinti ,,tvarius” augalinius produktus, imituojančius mėsą, ar net žuvį.

2. Baltymai

Baltymai 2023 metais kaip maistinė medžiaga tapo labai populiari – „TikTok“ duomenys rodo, kad #daugbaltymų raktažodis surinko net 2 milijardus JAV peržiūrų per paskutinius 12 mėnesių. Baltymų populiarumas nenumirs artimiausiu metu – ypač augalinės kilmės. Susidomėjimas augaliniais baltymais ir šių produktų reklama ir toliau augs, kadangi vis daugiau žmonių rinksis tvarius maisto produktus. Viena gyventojų grupė, galinti labai pasinaudoti dideliu baltymo kiekiu, yra vyresnio amžiaus žmonės, kuriems dažnai trūksta baltymų mityboje. Tikslas yra didinti baltymų kiekį vyresnio amžiaus žmonėms, nes baltymai yra nepakankamai vartojami šioje populiacijoje.

Žuvis, žuvis ir dar kartą žuvis! Matysite daugiau produktų, padėsiančių dažniau valgyti žuvį, pavyzdžiui, vienkartinės pakuotės su virta žuvimi, kurias galėsite laikyti šaldytuve ir naudoti ant salotų ar sumuštinio. Žuvies dieta taps tik svarbesnė. Kartu didės maisto, augalinės kilmės baltymų, tokie kaip riešutai, sėklos ir pupelės, vartojimas, nes jie prie viso to dar suteikia ir skaidulų. Baltymai apskritai bus paklausūs žmonių tarpe, kadangi yra siejamai su svorio kontrolės ir raumenų jėgos palaikymu.

3. Įvairiapusiškos dietos

Viena tendencija, kuri gali pradėti silpnėti, yra specifinės ir griežtos dietos, tokios kaip keto ir periodinis badavimas. Vietoj to, galima tikėtis, kad populiarumas padidės sveikesnių, lankstesnių mitybos planų, tokių kaip Viduržemio jūros dieta. Terminas #viduržemiojūrosdieta per pastaruosius metus „TikTok“ platformoje JAV sulaukė įspūdingų 76 milijonų peržiūrų. Taigi didesnis dėmesys bus skiriamas įvairiapusiškoms ir tvarioms dietoms, kurios, anot tyrimų, yra sveikesnis būdas maitintis. Mitybos specialistai ir toliau rekomenduoja šį mitybos modelį kaip vieną iš geriausių ir optimaliausių sveikatai. Tai gali tapti nauju sveiku gyvenimo būdu, o ne trumpalaike dieta.

Kas dar?

Kitos tendencijos, į kurias verta atkreipti dėmesį tai maisto papildų populiarumas. Jis ir toliau augs 2024 metais, ypač šie: kreatinas, ašvaganda, berberinas, matcha, grybai ir grybų milteliai, jūrinis kolagenas ir jūros dumblių milteliai. Taip pat magnis, vitaminas D, papildai skirti senėjimui, smegenų sveikatai, astaksantinas, cholinas.

Kitos sritys, kurias ekspertai nurodo kaip tendencijas, į kurias verta atkreipti dėmesį 2024 metais:

  • Nervų sistemos reguliavimas
  • Streso valdymas
  • Miegas
  • Emocinė sveikata
  • Virškinimo sveikata
  • Druskos ir cukraus mažinimas
  • Akių sveikata

Susiję stripsniai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.